Skip to main content

34th Annual Spooker Results

November 4, 2013

Tri-State Speedway, Pocola

Oct. 17
Mini Stock
1. Justin Cartwright, Sperry; 2. Michael Stucks, Prue; 3. Kevin McSperitt, Tulsa; 4. Gary Boyster, Fort Smith, Ark.; 5. Edward Boyster, Fort Smith; 6. Kurley Joe Wilson, Fort Smith; 7. Jason Belt, Altus, Ark.; 8. John Gregory, Alma, Ark.; 9. Stan Lewis, Fort Smith; 10. Charles Jones, Van Buren, Ark.
Front Wheel Drive
1. Cody Smith, Booneville, Ark.; 2. Josh Jones, Spiro; 3. James Poe, Gravette, Ark.; 4. Chris Perkins, Rudy, Ark.; 5. Jimmy Hamilton, Van Buren; 6. Aaron Dyer, Sallisaw; 7. Corey Howell, Huntsville, Ark.; 8. David Steel, Muldrow; 9. Misty Metcalf, Watts; 10. Brook Hamilton, Van Buren; 11. Cameron Mott, Charleston, Ark.; 12. Chelsie Jones, Spiro; 13. Jonathan Roberts, Rudy; 14. Brian Rose, Barling, Ark.; 15. Bobby Jones, Spiro.
Pure Stock A Feature
1. Andrew Bohanan, Stigler; 2. Marshall Penson, Van Buren; 3. Don Williams, Gravette; 4. Kenton Hughey, Fort Gibson; 5. Brad Johnson, Keota; 6. Andy Burnett, Checotah; 7. Jalon Brewton, Alma; 8. Rob Hull, Ochelata; 9. Jerome Heinrich, Huntsville; 10. Justin Burt, Lockesburg, Ark.; 11. Jesse Garner, Alma; 12. Rick McNally, Joplin, Mo.; 13. Roger Starling, Salina; 14. Randall Irvin, Uniontown, Ark.; 15. Misty Metcalf, Watts; 16. Jimmy Wiley, Watts; 17. Charlie Brummett, Mountainburg, Ark.; 18. Susan Stand, Evansville, Ark.; 19. Chris Perkins, Rudy; 20. Tyler Chambers, Talihina; 21. Andrea Foren, Prairie Grove, Ark.; 22. Miranda Carver, Lockesburg.
Pure Stock
B Feature No. 1
1. Jesse Garner, Alma; 2. Charlie Brummett, Mountainburg; 3. Brad Johnson, Keota; 4. Rob Hull, Ochelata; 5. Susan Stand, Evansville; 6. Andy Burnett, Checotah; 7. Roger Starling, Salina; 8. Mallory Pinkerton, Van Buren; 9. Paul Dilbeck, Gentry, Ark.; 10. J.P. Harris, Bella Vista, Ark.; 11. Cody Collingsworth, N/A.
Pure Stock
B Feature No. 2
1. Justin Burt, Lockesburg; 2. Jalon Brewton, Alma; 3. Rick McNally, Joplin; 4. Jimmy Wiley, Watts; 5. Jerome Heinrich, Huntsville; 6. Andrea Foren, Prairie Grove; 7. Miranda Carver, Lockesburg; 8. Bobby Hunter, Haileyville; 9. Gene Gore, Muldrow; 10. Zane Hunter, Alma; 11. Bobby Hawkins, Springdale, Ark.; 12. Steve Freeman, Claremore.
Oct. 19
Late Model A Feature
1. Eric Turner, Hermitage, Mo.; 2. Justin Wells, Aurora, Mo.; 3. Jesse Stovall, N/A; 4. Gary Christian, Broken Bow; 5. Clay Jullian, Ozark, Ark.; 6. Willie Gammill, Siloam Springs, Ark.; 7. Dustin Mooneyham, Aurora; 8. Brandon Morton, Broken Arrow; 9. Jake Davis, Hackett, Ark.; 10. Garrett Essary, Crane, Mo.; 11. Daniel Jesson, Joplin; 12. Chris Hawkins, Neosho, Mo.; 13. Dalton Ragsdale, Porter; 14. Randy Russell, Fort Smith; 15. Chris Turner, Bentonville, Ark.; 16. Cole Wells, Aurora; 17. David Whittle, Muskogee; 18. Shannon Scott, Henryetta; 19. Raymond Peacock, Van Buren; 20. Scott Fry, Exeter, Mo.; 21. Mark Daye, Webb City, Texas; 22. Jason Hughes, N/A.
Late Model
B Feature No. 1
1. Garrett Essary, Crane; 2. Chris Hawkins, Neosho; 3. Daniel Jesson, Joplin; 4. Randy Russell, Fort Smith; 5. Cole Wells, Aurora; 6. Ron Johnson, Gardener, Mo.; 7. Garrett Murrell, Tulsa; 8. Kyle Slader, N/A.
Late Model Feature No. 2
1. Dustin Mooneyham, Aurora; 2. Scott Fry, Exeter; 3. Mark Daye, Webb City; 4. Chris Turner, Bentonville; 5. Shannon Scott, Henryetta; 6. Greg Strong, Ozark; 7. Jason Redman, Sapulpa; 8. Jack Kirby, Pryor.
Economy/360 Modified
A Feature
1. Stephen Muilenburg, Sparta, Mo.; 2. Randy Payne, Watts; 3. Anthony Reeves, Mulberry, Ark.; 4. Kreg Dobson, Henryetta; 5. Mike Northrup, Canadian; 6. Ben Solberg, N/A; 7. Shannon Weese, Van Buren; 8. Chris Nooner, McAlester; 9. James Esmond, Kellyville; 10. Taylor Hall, N/A; 11. Jack Kirby, Pryor; 12. Roy Long, Stilwell; 13. Ramon Sambrano, Springdale; 14. Quinton Sutherland, Tontitown, Ark.; 15. Terry Phillips, Nixa, Mo.; 16. Ryan Williams, Fort Smith; 17. Wade Barnes, Uniontown; 18. Keith Heaslet, Indianola; 19. Lance Robins, Dyer, Ark.; 20. Eric Beshoner, Fort Smith; 21. Robert Janes, Springdale; 22. Billy Smith, Rogers, Ark.
Economy/360 Modified
B Feature No. 1
1. Billy Smith, Rogers; 2. Lance Robins, Dyer; 3. Mike Northrup, Canadian; 4. Quinton Sutherland, Tontitown; 5. Chris Nooner, McAlester; 6. Keith Heaslet, Indianola; 7. Roy Long, Stilwell; 8. Jack Kirby, Pryor; 9. Darien Austin, Muskogee; 10. Jimmy Fleetwood, Okay; 11. Michael Pinkerton, Cedarville, Ark.
Economy/360 Modified
B Feature No. 2
1. Taylor Hall, N/A; 2. Ryan Williams, Fort Smith; 3. Robert Janes, Springdale; 4. James Esmond, Kellyville; 5. Ramon Sambrano, Springdale; 6. Terry Phillips, Nixa; 7. Wade Barnes, Uniontown; 8. Ben Solberg, N/A; 9. Scott Boyd, Fayetteville, Ark.
Oct. 20
Factory Stock A Feature
1. Kreg Dobson, Henryetta; 2. H. Palmer, Muldrow; 3. Andrew Bohanan, Stigler; 4. Shelly Carver, Lockesburg; 5. Ethan Lamons, Chanute, Kan.; 6. Cody Couch, Chouteau; 7. Ray Phipps, Pocola; 8. Wendall Vaughn, N/A; 9. Rick Edgerton, Fort Smith; 10. Brad Johnson, Keota; 11. Junior Adams, Muskogee; 12. Jay Anderson, Paragould, Ark.; 13. Jerome Heinrich, Huntsville; 14. Toy Thilges, Locust Grove; 15. Matthew Rush, Stillwater; 16. Rick McNally, Joplin; 17. Chris Patterson, Greenwood, Ark.; 18. Jimmy Wiley, Watts; 19. Brandon Rowland, Nashville, Ark.; 20. Keith Gunter, N/A; 21. David Palmer, Sallisaw; 22. Jesse Garner, Alma.
Factory Stock
B Feature No. 1
1. Rick Edgerton, Fort Smith; 2. Junior Adams, Muskogee; 3. Ray Phipps, Pocola; 4. Jimmy Wiley, Watts; 5. Ethan Lamons, Chanute; 6. Rick McNally, Joplin; 7. Jesse Garner, Alma; 8. Nick Korte, Huntsville; 9. Gary Clark, Hackett; 10. Brent Grover, Moore; 11. Raymond Ludlow, Talihina; 12. Penny Bostick, Pryor.
Factory Stock
B Feature No. 1
1. Andrew Bohanan, Stigler; 2. Brandon Rowland, Nashville; 3. Chris Patterson, Greenwood; 4. Cody Couch, Chouteau; 5. Jerome Heinrich, Huntsville; 6. Wendell Vaughn, N/A; 7. Matthew Rush, Stillwater; 8. Justin Burt, Lockesburg; 9. James Johnson, Arkoma; 10. Chase Vineyard, Davis; 11. Randy Mitchell, Jonesboro, Ark.; 12. Matthew Bolton, Alma; 13. Kaden Weaver, Muskogee.
USRA B Modified
1. Ben Solberg, N/A; 2. J.C. Morton, Springfield, Mo.; 3. Brad Smith, Balton, Mo.; 4. Stephen Muilenburg, Sparta; 5. Nick Newton, Kansas City, Kan.; 6. Gerry Vaughn, Greenwood; 7. Camden Perry, Lincoln, Ark.; 8. Jack Kirby, Pryor; 9. Chandler Jones, Sedan, Kan.; 10. Jacob Campbell, Oktaha; 11. Lonny Flanagan, Rudy; 12. Aaron Scoggins, Neosho; 13. Terry Phillips, Nixa; 14. Dawson Graham, Van Buren.
Super Stock A Feature
1. Johnny Mitchell, Fort Smith; 2. Brian Parker, N/A; 3. Shane Hickey, Fort Smith; 4. Neil Johnston, Fort Smith; 5. Randy Moses II, Muskogee; 6. Kyle Davis, Siloam Springs; 7. Ron Grover, Pocola; 8. H. Palmer, Muldrow; 9. Robert Knowles, Buffalo Valley; 10. Tayler Carver, N/A; 11. Ty Evans, Fort Smith; 12. Burl Woods, Republic, Mo.; 13. Brian Young, Van Buren; 14. Chuck Knight, Fort Smith; 15. Darrin Chrisler, N/A; 16. Jeff Metcalf, Watts; 17. Robert Southerland, Sallisaw; 18. Dylan Davlin, Shady Point; 19. Chris Nicholson, Pocola; 20. Scott Stuart, Chanute; 21. Brandon Rowland, Nashville; 22. Dennis Schoenfeld, Van Buren.
Super Stock
B Feature No. 1
1. Chuck Knight, Fort Smith; 2. Robert Southerland, Sallisaw; 3. Brandon Rowland, Nashville; 4. Ty Evans, Fort Smith; 5. John Coats, Joplin; 6. Darin Rigney, Gentry; 7. Dan Leatherman, Muskogee; 8. Billy Wheeler, Muldrow; 9. Scott Abbott, Springdale; 10. Randy Russell, Fort Smith; 11. Brandon Hunter, Alma.
Super Stock
B Feature No. 2
1. Dylan Davlin, Shady Point; 2. Darrin Chrisler, N/A; 3. Randy Moses II, Muskogee; 4. Chris Nicholson, Pocola; 5. Bobby Prewett, Muldrow; 6. Grant Davis, Muldrow; 7. Sam Randolph, Sallisaw; 8. Tim Moore, Fort Smith; 9. Chuck Bentley, Cedarville.
Super Stock
B Feature No. 3
1. Jeff Metcalf, Watts; 2. Neil Johnston, Fort Smith; 3. Dennis Schoenfeld, Van Buren; 4. Brian Young, Van Buren; 5. Ricky Smith, Muldrow; 6. Gean Davlin, Shady Point; 7. T.J. Moore, Fort Smith; 8. Jimmy Freeman, Talihina; 9. Shawn Blair, West Fork, Ark.; 10. Casey Wilson, Farmington, Ark.; 11. Brandon Henry, Ozark.
Super Stock
B Feature No. 4
1. Burl Woods, Republic; 2. Robert Knowles, Buffalo Valley; 3. Scott Stuart, Chanute; 4. Tayler Carver, N/A; 5. Kent Bright, Sand Springs; 6. Randy Moses, Muskogee; 7. H. Duane Rose, Mulberry; 8. Mike Rice, Lincoln; 9. Rick Smith, Muldrow; 10. Roy Roberts, Alma.
USRA A Modified
A Feature
1. Michael Maggard, Republic; 2. Tyler Wolff, Fayetteville; 3. Stephen Muilenburg, Sparta; 4. George Martin, Fort Smith; 5. Brett Hansen, Fort Gibson; 6. Jeremy Vaughn, Pocola; 7. Robbie Gates, N/A; 8. Mickey Burrell, Fair Grove, Mo.; 9. Ryan Taylor, Muldrow; 10. Daniel Franklin, Eureka Springs, Ark.; 11. Bryan Rowland, Woodward; 12. Gene Nicholas, Lowell, Ark.; 13. Brent Holman, Rogers; 14. Jeremy Rasmussen, Rogers; 15. Jeremy Ross, Locust Grove; 16. Jesse Stovall, N/A; 17. Brian Williams, Fayetteville; 18. Lonnie Robins, Alma; 19. Jamie Hibbs, Choctaw; 20. Andy Morris, Muskogee; 21. Andy Milliken, N/A; 22. Heath Weston, Muskogee.
USRA A
Modified B Feature No. 1
1. Andy Morris, Muskogee; 2. Jeremy Vaughn, Pocola; 3. Gene Nicholas, Lowell; 4. Heath Weston, Muskogee; 5. Casey Lindell, Porter; 6. Chris Powell, Rogers; 7. Alan Davis, Morrilton, Ark.; 8. Toby Lindell, Muskogee.
USRA A
Modified B Feature No. 2
1. Bryan Rowland, Woodward; 2. Brent Holman, Rogers; 3. Mickey Burrell, Fair Grove; 4. Ryan Taylor, Muldrow; 5. Daniel Tarkington, Checotah; 6. Scott Haseman, Fayetteville; 7. Dan Morris, Fort Gibson; 8. Mike Wroblewski, Muskogee; 9. Robert Janes, Springdale; 10. Gary Vaughn, N/A; 11. Chris Theodore, Coweta.
USRA A Modified
B Feature No. 3
1. Andy Milliken, N/A; 2. Jeremy Ross, Locust Grove; 3. Daniel Franklin, Eureka Springs; 4. Robbie Gates, N/A; 5. Kyle Ledford, Hackett; 6. Randy Henson, Alma; 7. J.D. Jackson, Chouteau; 8. Darwin Hale, Spiro; 9. Jordan Turner, Batesville, Ark.; 10. Melvin Pilcher, Springdale; 11. Tyson Franks, Batesville.
Late Model
1. Gary Christian, Broken Bow; 2. Jason Hughes, N/A; 3. Justin Wells, Aurora, 4. Clay Jullian, Ozark; 5. Dalton Ragsdale, Porter; 6. Shannon Scott, Henryetta; 7. Raymond Peacock, Van Buren; 8. Garrett Essary, Crane; 9. Scott Fry, Exeter; 10. Dustin Mooneyham, Aurora; 11. Jake Davis, Hackett; 12. Chris Hawkins, Neosho; 13. Cole Wells, Aurora; 14. Ron Johnson, Gardener; 15. Willie Gammill, Siloam Springs; 16. Greg Strong, Ozark; 17. Kyle Slader, N/A; 18. Daniel Jesson, Joplin; 19. Randy Russell, Fort Smith.

View more articles in:

 

Classified Ads

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes