Skip to main content

Updated Panama Preseason Softball Festival Schedule

August 2, 2012

Today's Games
Field No. 1
Muldrow vs. Battiest, 10 a.m.; Smithville vs. Quinton, 11:15 a.m.; Talihina vs. Roland, 12:30 p.m.; Howe vs. Roland, 1:45 p.m.; Panama vs. Berryhill, 3 p.m.; Panama vs. Broken Bow, 4:15 p.m.; Poteau vs. Beggs, 5:30 p.m.; Poteau vs. Berryhill, 6:45 p.m.; Panama JV vs. Beggs JV, 8 p.m.
Field No. 2
Whitesboro vs. Quinton, 10 a.m.; Whitesboro vs. Battiest, 11:15 a.m.; Howe vs. Berryhill, 12:30 p.m.; Pocola vs. Berryhill, 1:45 p.m.; Spiro vs. Broken Bow, 3 p.m.; Heavener vs. Berryhill, 4:15 p.m.; Wister vs. Colbert, 5:30 p.m.; Wister JV vs. Westville, 6:45 p.m.
Field No. 3
Cameron vs. Smithville, 10 a.m.; Cameron vs. Muldrow, 11:15 a.m.; Pocola vs. Checotah, 12:30 p.m.; Talihina vs. Checotah, 1:45 p.m.; Heavener vs. Colbert, 3 p.m.; Spiro vs. Colbert, 4:15 p.m.; Vian vs. Westville, 5:30 p.m.; Vian vs. Beggs, 6:45 p.m.
Friday's Games
Field No. 1
Vian vs. Haworth, 8 a.m.; Vian vs. Broken Bow, 9:15 a.m.; Colbert vs. Berryhill, 10:30 a.m.; Pocola vs. Colbert, 11:45 a.m.; Cameron vs. Wright City, 1 p.m.; Cameron vs. Tushka, 2:15 p.m.; Wister vs. Roland, 3:30 p.m.; Red Oak vs. Healdton, 4:45 p.m.; Red Oak vs. Davenport, 6 p.m.; Quinton vs. Muldrow, 7:15 p.m.; Panama vs. Coalgate, 8:30 p.m.
Field No. 2
Checotah vs. Broken Bow, 8 a.m.; Roland vs. Haworth, 9:15 a.m.; Keota vs. Beggs 10:30 a.m.; Keota vs. Berryhill, 11:45 a.m.; Spiro vs. Konawa, 1 p.m.; Poteau vs. Smithville, 2:15 p.m.; Poteau vs. Davenport, 3:30 p.m.; Panama vs. Davenport, 4:45 p.m.; Panama vs. Healdton, 6 p.m.; Talihina vs. Westville, 7:15 p.m.; Westville vs. Muldrow, 8:30 p.m.
Field No. 3
Roland vs. Battiest, 8 a.m.; Checotah vs. Battiest, 9:15 a.m.; Pocola vs. Wright City, 10:30 a.m.; Spiro vs. Beggs, 11:45 a.m.; Smithville vs. Roland, 1 p.m.; Wister vs. Konawa, 2:15 p.m.; Red Oak vs. Tushka, 3:30 p.m.; Heavener vs. Tushka, 4:45 p.m.; Cyril vs. Quinton, 6 p.m.; Heavener vs. Coalgate, 7:15 p.m.; Talihina vs. Cyril, 8:30 p.m.
Saturday's Games
Field No. 1
Davenport vs. Tushka, 9 a.m.; Tushka vs. Wright City, 10:15 a.m.; Panama vs. Wright City, 11:30 a.m.; Panama vs. Cyril, 12:45 p.m.
Field No. 2
Coalgate vs. Healdton, 9 a.m.; Keota vs. Colbert, 10:15 a.m.; Konawa vs. Cyril, 11:30 a.m.; Coalgate vs. Hugo, 12:45 p.m.
Field No. 3
Keota vs. Konawa, 9 a.m.; Davenport vs. Healdton, 10:15 a.m.; Colbert vs. Hugo, 11:30 a.m.

View more articles in:
S M T W T F S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar
Monday was a fun day for Poteau golfers Hannah Ward and Connor Wheat, along with Cameron’s Kody...
OXNARD, Calif. (AP) — Tony Romo paused to add up how long it would take to coddle his surgically...
Nine LeFlore County athletes will get one more taste of high school competition next week in the...

 

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes