Skip to main content

Updated Panama Preseason Softball Festival Schedule

August 6, 2014

Editor’s note: The schedule of the 2014 Panama Preseason Softball Festival that was listed in Saturday’s edition in Diamond Notes has been changed. Below is the updated schedule of the three-day event that begins this afternoon.

Thursday’s Games
Field No. 1
McCurtain vs. Vian, noon; McCurtain vs. Sallisaw-Central, 1:10 p.m.; Heavener vs. Checotah, 2:20 p.m.; Spiro vs. Checotah, 3:30 p.m.; Poteau vs. Konawa, 4:40 p.m.; Panama vs. Konawa, 5:50 p.m.; Poteau vs. Prairie Grove, Ark., 7 p.m.; Panama vs. Prairie Grove, 8:10 p.m.
Field No. 2
Cameron vs. Talihina, noon; Talihina vs. Vian, 1:10 p.m.; Spiro vs. Wister, 2:20 p.m.; Wister vs. Roland, 3:30 p.m.; Red Oak vs. Wright City, 4:40 p.m.; Spiro vs. Red Oak, 5:50 p.m.; Wilburton vs. Wright City, 7 p.m.
Field No. 3
Whitesboro vs. Sallisaw-Central, noon; Cameron vs. Keota, 1:10 p.m.; Pocola vs. Roland, 2:20 p.m.; Heavener vs. Pocola, 3:30 p.m.; Quinton vs. Wilburton, 4:40 p.m.; Prairie Grove vs. Oklahoma Union, 5:50 p.m.; Quinton vs. Oklahoma Union, 7 p.m.
Friday’s Games
Field No. 1
Vian vs. Wilburton, 8 a.m.; Vian vs. Oklahoma Union, 9:10 a.m.; Panama vs. Wright City, 10:20 a.m.; Panama vs. Muldrow, 11:30 a.m.; Panama vs. Konawa, 12:40 p.m.; Panama vs. Hugo, 1:50 p.m.; Panama vs. Wyandotte, 3 p.m.; Red Oak vs. Healdton, 4:10 p.m.; Spiro vs. Healdton, 5:20 p.m.; Spiro vs. Red Oak, 6:30 p.m.; Healdton vs. Quinton, 7:45 p.m.; Healdton vs. Hilldale JV, 9 p.m.
Field No. 2
Whitesboro vs. Oklahoma Union, 8 a.m.; Cameron vs. Wilburton, 9:10 a.m.; Pocola vs. Konawa, 10:20 a.m.; Arkoma vs. Hugo, 11:30 a.m.; Pocola vs. Muldrow, 12:40 p.m.; Heavener vs. Muldrow, 1:50 p.m.; Poteau vs. Davenport, 3 p.m.; Roland vs. Davenport, 4:10 p.m.; Talihina vs. Oklahoma Union, 5:20 p.m.; Cyril vs. Hilldale, 6:30 p.m.; Wister vs. Oklahoma Union, 7:45 p.m.; Hilldale vs. Beggs, 9 p.m.
Field No. 3
Cameron vs. Sallisaw-Central, 8 a.m.; Whitesboro vs. Sallisaw-Central, 9:10 a.m.; Arkoma vs. Cameron, 10:20 a.m.; Pocola vs. Wright City, 11:30 a.m.; Heavener vs. Hugo, 12:40 p.m.; Talihina vs. Roland, 3 p.m.; Poteau vs. Cyril, 4:10 p.m.; Wister vs. Wyandotte, 5:20 p.m.; Quinton vs. Wyandotte, 6:30 p.m.; Spiro vs. Beggs, 7:45 p.m.
Saturday’s Games
Field No. 1
Healdton vs. Davenport, 9 a.m.; Healdton vs. Cyril, 10:10 a.m.; Beggs vs. Oklahoma Union, 11:20 a.m.; Antlers vs. Hilldale, 12:30 p.m.; Antlers vs. Battiest, 1:40 p.m.; Panama vs. Hilldale, 2:50 p.m.
Field No. 2
Wister vs. Latta, 9 a.m.; Wister vs. Davenport, 10:10 a.m.; Pocola vs. Wyandotte, 11:20 a.m.; Tushka vs. Wyandotte, 12:30 p.m.; Spiro vs. Hilldale, 1:40 p.m.; Battiest vs. Tushka, 2:50 p.m.
Field No. 3
Oklahoma Union vs. Hugo, 9 a.m.; Pocola vs. Latta, 10:10 a.m.; Hugo vs. Cyril, 11:20 a.m.; Heavener vs. Beggs, 12:30 p.m.; Heavener vs. Tushka, 1:40 p.m.; Spiro vs. Antlers, 2:50 p.m.

View more articles in:
S M T W T F S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
Add to calendar
TALIHINA — It took all three games, but the Pocola Lady Indians were able to outlast the Talihina...
The combination of Hannah Gilliam and Hallie Harper were dominating on Friday afternoon as the...
WISTER — The Class A District Tournament had to go to the if-game before a champion was crowned,...

 

Classified Ads

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes